Jak zabezpieczyć aplikację przed multi-logowaniem użytkowników?

by admin 0 Comments
Jak zabezpieczyć aplikację przed multi-logowaniem użytkowników?

Czy zastanawiasz się jak zabezpieczyć aplikację przez dzieleniem udostępnianiu kont przez użytkowników między sobą. Mam bardzo prosty sposób.

Ostatnio miałem taki case podczas tworzenia aplikacji, dla jednego ze swoich klientów. Jeśli potrzebujesz współpracy przy projekcie IT zachęcam do przejrzenia zakładki oferta na moim blogu.

Do dzieła

W pliku app/Http/Kernel.php należy odnaleźć zależność, która jest zakomentowana. Będzie ona tylko brana pod uwagę użytkowników logujących się przez przeglądarkę, którzy wykorzystują interfejs webowy do logowania.

\Illuminate\Session\Middleware\AuthenticateSession::class,

Ostatnim krokiem jest nadpisanie metody authenticated() z trate’a AuthenticatesUsers. Bazowa metoda jest pusta. Jeśli użytkownik został poprawnie zalogowany, wylogujmy go z innych urządzeń.

protected function authenticated($request, $user)
{
Auth::logoutOtherDevices($request->password);
}

Więcej o tym możesz przeczytać w dokumentacji odnośnie autoryzacji użytkownika.

Podsumowanie

To był bardzo szybki wpis na temat jak możesz zabezpieczyć swoją aplikację przed multi-logowaniem użytkowników. Ja zachęcam Ciebie do przejrzenia innych moich popularnych wpisów na moim blogu:

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>